Wykorzystanie nowej technologii na eventach

Wykorzystanie nowej technologii na eventach

Zorganizowanie eventu jest zawsze dużym wyzwaniem, ponieważ imprezy znacząco wpływają na wizerunek firmy. Powinny być one doskonale zaplanowane, ale również zawierać element zaskoczenia – coś, co wywrze na gościach czy prelegentach i słuchaczach konferencji duże wrażenie i wzbudzi szczery podziw. Doskonałym zabiegiem umożliwiającym osiągnięcie tego celu jest wykorzystanie nowych technologii podczas eventu. Jakie możliwości stwarza wirtualna rzeczywistość? O tym poniżej.

Nowa technologia pomoże się wyróżnić

Nowe technologie z pewnością przyczynią się do uatrakcyjnienia niejednego eventu. Posiadanie nowego sprzętu stwarza nowe możliwości autoprezentacyjne, jednak najpierw trzeba wiedzieć jak kreatywnie wykorzystać maksimum ich możliwości, dlatego istotne, aby powierzyć obsługę sprzętu specjalistom. Rozwój technologiczny wiąże się z nieustającymi inwestycjami w nowe rozwiązania, natomiast spektakularne efekty, które zapewnia wirtualna rzeczywistość, są tego warte. Event marketing bardzo się cyfryzuje, a uwzględnienie innowacji w strategii wizerunkowej z pewnością pomoże zrealizować wyznaczone cele, którymi są zaskoczenie odbiorcy oraz kreowanie firmy na lidera w jej segmencie rynku.

Wirtualna rzeczywistość podczas prezentacji

Nie tylko ogólne wrażenie o firmie jest istotne podczas eventu, ale i prezentacje określonego produktu, którego promowanie jest zazwyczaj głównym celem imprezy. Wirtualna rzeczywistość z pewnością pomoże zobrazować propozycje przedsiębiorstwa w detaliczny oraz innowacyjny sposób, tak, aby widz mógł dokładnie zapoznać się z walorami przedmiotu sprzedaży. Jeżeli produkt ma mikroskopijne rozmiary to VR umożliwi jego odpowiednie powiększenie, pomagające podczas oglądania.

Kreatywne eventy – rodzaje nowych technologii

Nowe technologie na eventach znacznie wykraczają poza VR. Oprócz niej popularna jest również rozszerzona rzeczywistość, która umożliwia robienie rozmaitych wizualizacji dla odbiorców. Prelegenci konferencji z pewnością docenią możliwości iFloor, czyli interaktywnych powierzchni prezentacyjnych. Równie atrakcyjny jest Mapping 3D, monitory transparentne, Virtual Painting (rysowanie na rozmaitych powierzchniach). Gracze na pewno będą zachwyceni tzw. Mind Control czyli sterowaniem grą za pomocą myśli. Interesującym rozwiązaniem, szczególnie na eventach gromadzących ogromne audytorium, okaże się sterowanie gestami, które umożliwia kontrolowanie animacji poprzez ruchy rąk.

Wykorzystanie nowych technologii nie tylko zaimponuje przybyłym na event, ale i wzbudzi ich ciekawość oraz utrzyma skupienie przez cały czas trwania wydarzenia. Co więcej pomoże w kreowaniu pozytywnego wizerunku firmy czy organizacji, ukazując ją jako prekursora wyszukanych trendów, obytego z nowinkami branżowymi.