Promowanie eventów w social mediach

Promowanie eventów w social mediach

W dzisiejszych czasach bez reklamy internetowej szanse na dotarcie do szerokiego grona odbiorców są niewielkie. Przygotowanie dobrze przemyślanej i oryginalnej kampanii marketingowej jest bowiem kluczem do zainteresowania internautów organizowanym przez nas wydarzeniem. Co zrobić, aby promowanie eventu w social mediach przyniosło oczekiwane skutki?

Jak wypromować event w social mediach?

Na samym początku tworzenia strategii promocyjnej warto odpowiednio zaplanować jej najważniejsze elementy i uwzględnić różne sposoby działań marketingowych. W zależności od zasięgu wydarzenia, istotne jest jednoczesne uruchomienie promowania eventu w kilku kanałach social mediów. W konsekwencji, połączenie promocji widocznej na Facebooku, Instagramie czy YouTubie daje szansę wzbudzenia zainteresowania wielu osób. Istotną kwestię stanowi właściwe synchronizowanie przekazywanych informacji i odpowiednie stopniowanie ich intensywności – im bliżej do eventu, tym komunikatów powinno być więcej, ale jednocześnie zawsze trzeba pamiętać o rozpoczęciu umieszczania postów i grafik przynajmniej kilka miesięcy przed datą wydarzenia.

Potęga obrazu

We współczesnym świecie często mówi się o sile obrazu, który potrafi przykuć uwagę internautów i sprawić, że będą oni chcieli dowiedzieć się więcej na temat kryjącego się za nim przekazu. Każdy organizator eventu powinien w związku z tym zadbać o wizualny aspekt promocji, uwzględniając publikowanie kreatywnych grafik – plakatów, logotypów czy postów łączących w sobie obraz i tekst. Bez względu na to, w jakich kanałach mediów społecznościowych publikuje się zdjęcia lub zaprojektowane grafiki zawsze należy sprawdzać ich jakość i estetykę, ponieważ niska rozdzielczość obrazów, ich nieodpowiednie wykadrowanie oraz źle dobrana kolorystyka zamiast zachęcić do wzięcia udziału w evencie mogą wywołać odwrotny efekt. Warto postawić na profesjonalizm i kreatywność – przedstawić nieoczywiste kadry z miejsca, w którym ma się odbyć wydarzenie, a także kulisy jego tworzenia.

Ciekawy i angażujący content

Obraz to jednak nie wszystko – dobra kampania promująca event powinna bowiem zawierać również angażujący i niesztampowy content. Przydadzą się zatem chwytliwe hasła, ciekawe opisy poszczególnych części wydarzenia i treści ułatwiające interakcję z odbiorcami przekazu – pytania, quizy oraz konkursy. Ponadto, w ostatnich latach sporą popularnością cieszą się kampanie multimedialne, obejmujące kilkuminutowe filmiki lub relacje live prowadzone prosto z miejsca organizacji eventu W przypadku wydarzeń kulturalnych i muzycznych świetnie sprawdzają się także materiały video zawierające wywiady z artystami lub fragmenty ich występów.

Promowanie eventów w social mediach wymaga przygotowania działań na kilku płaszczyznach. Rozszerzenie zasięgu promocji wiąże się z jednoczesnym reklamowaniem wydarzenia w różnych miejscach wirtualnej przestrzeni. Nie bez znaczenie pozostaje przy tym jakość przekazu i dopasowanie contentu do charakteru eventu.