Wiosna w plenerze, czyli event na świeżym powietrzu

Wiosna w plenerze, czyli event na świeżym powietrzu

Sezon wiosenny do życia budzi nie tylko roślinność – jest także wspaniałym momentem, by tchnąć nowe życie w firmę, organizację i inne instytucje, które w tym celu decydują się na zorganizowanie eventów plenerowych. Jakie mogą być ich formy?

Firmowe pikniki

Nic tak nie poprawia humoru jak proste rozwiązania, z których nie korzysta się na co dzień. Do nich właśnie można zakwalifikować pikniki kojarzące się z czasami dzieciństwa. Można sprawić, by ta przyjemna forma odpoczynku została wykorzystana podczas firmowego eventu. Ten może być promocją przedsiębiorstwa lub integracją dla pracowników, a także ich rodzin, które mogą uczestniczyć w wydarzeniu. Istotne jest, aby wybrać urokliwe miejsce pikniku, zadbać o smaczne jedzenie, wygodne siedzenia i playlistę sprzyjającą radosnym nastrojom, które mają pozwolić zapomnieć o trudach codzienności. Profesjonalne firmy eventowe mają liczne pomysły na urozmaicenie spotkania na świeżym powietrzu, dlatego warto zaufać im w kwestii ich przygotowania.

Integracja na świeżym powietrzu

Geocaching, flyboard, GPS challenge, a może jakieś inne pomysły? Ilość aktywności możliwych do wykonywania na świeżym powietrzu jest niezliczona i każda z nich może stać się głównym punktem na firmowej imprezie integracyjnej. Trzeba tylko wykazać się kreatywnością, dostosować zabawę do oczekiwań wszystkich współpracowników i sprawić, by każdy z nich wrócił do domu z nieschodzącym z ust uśmiechem. Jeszcze lepiej byłoby, gdyby takie wydarzenie pozwoliło poznać się pracownikom z innej strony. Pomagają temu np. gry miejskie, które poza duchem rywalizacji pozwalają wyłonić prawdziwych liderów i ujawnić niezwykłe umiejętności graczy, które nie sposób zaprezentować w biurze.

Trochę sportu

Chociaż ten punkt jest nieco powiązany z poprzednim, to można zauważyć w nim pewną odmienność. W eventach sportowych może bowiem chodzić nie o integrację pracowników, a o aktywizowanie mieszkańców miasta czy przyświecającą im zbiórkę na konkretny cel. Ponadto mogą polegać na zaprezentowaniu umiejętności zawodowców z konkretnej dyscypliny, pozwolić pozostałym uczestnikom zmierzyć się z nimi lub po prostu zapewniać rozrywkę amatorom. Przygotowanie takiego eventu jest bardzo skomplikowanym przedsięwzięciem wymagającym np. wyłączenia części miasta z ruchu drogowego w przypadku biegów czy też wynajęcia sprzętu i powierzchni. O wiele bezpieczniej więc będzie wymyślić formę eventu i zlecić jego realizację agencji specjalizującej się w tego typu usługach, która z pewnością zadba o każdy, nawet najmniejszy szczegół i podpowie najbardziej optymalne rozwiązania wielu kwestii.

Znani goście

Niezależnie od formy wydarzenia jego ranga wzrasta zawsze wtedy, gdy biorą w nim udział znani i lubiani ludzie. Celebryci bardzo chętnie angażują się w uczestnictwo w eventach, jednak dotarcie do nich nie zawsze należy do najprostszych. Nawet jeśli uda się skontaktować z managerem gwiazdy, to pozostaje jeszcze przekonać go dlaczego powinien wziąć udział akurat w tym evencie i oczywiście wynegocjować stawkę odpowiadającą każdej stronie. Takie rozmowy muszą przebiegać pewnie i przede wszystkim przez osoby obeznane w branży – warto o tym pamiętać.

Atrakcje

Pierwszą z kwestii dodatkowych, ale wartych rozważenia, jest ta dotycząca posiłków. W zależności od tematyki i czasu trwania eventów strefy gastronomiczne mogą być bardziej lub mniej rozbudowane. Opłacać je może sam organizator, gwarantując tym samym darmowe przekąski swoim gościom albo jedynie umożliwić uczestnictwo zainteresowanym, którzy za daną opłatą będą sprzedawać swoje przysmaki głodnym gościom.

Drugie zagadnienie to elementy dodatkowe, które uatrakcyjniają event. Dobrym rozwiązaniem będą popularne ścianki do zdjęć czy specjalne fotobudki pozwalające zrobić sobie pamiątkową fotografię z wydarzenia. Ciekawym pomysłem będzie również wynajęcie atrakcji elektronicznych lub nieco bardziej ekstremalnych, jak np. nietypowa ścianka wspinaczkowa czy różnego rodzaju symulatory. Wszystko zależy od kreatywności i oczywiście budżetu przewidzianego na organizację imprezy.

Eventy na świeżym powietrzu mogą ociekać atrakcjami lub skupiać się na prostocie, która w zderzeniu z biurową rzeczywistością zostanie docenionym przez pracowników pomysłem na spędzenie wolnego czasu. Jak zwykle najważniejszą kwestią jest przede wszystkim pomysł i umiejętności organizacyjne inicjatorów. Ci w razie problemów lub jakichkolwiek wątpliwości mogą polegać na wiedzy specjalistów z branży eventowej, do czego bardzo zachęcamy! 🙂