W jaki sposób znaleźć pomysł na event?

W jaki sposób znaleźć pomysł na event?

Stworzenie niezwykłego wydarzenia nie jest prostym zadaniem. Na każdym etapie organizacji pojawia się wiele kwestii, które mogą zaważyć na odbyciu się zaplanowanego przedsięwzięcia. Jednak jeżeli masz obrany cel, konkretny pomysł na event, wszystkie inne trudności są do pokonania. Bardzo często ta część, czyli czym inspirować się przy organizacji wydarzenia, jest najtrudniejsza. Dowiedz się, w jaki sposób znaleźć pomysł na event!

Kim jest Twoja grupa docelowa?

Przed rozpoczęciem planowania konkretnego wydarzenia warto zastanowić się, kim jest Twoja grupa docelowa. Wiadome jest, że nie każdy będzie się dobrze bawił na paintballu czy na disco w stylu lat 70. Dowiedz się, w jakim wieku są osoby, które byłyby zainteresowane eventem, jakie są ich zainteresowania, preferencje i cechy wspólne. Jeżeli wiesz, dla jakiej grupy organizujesz przyjęcie, warto wówczas zrobić ankietę, w której podamy kilka propozycji ukierunkowanych na różnego rodzaju spędzanie czasu. Być może niektórzy woleliby porobić coś w plenerze, podczas gdy druga część zdecydowanie woli spędzać czas w zamkniętych pomieszczeniach. Z Twojej strony ważna jest elastyczność i zaangażowanie w projekt. Przy odrobinie kreatywności można zorganizować wydarzenie odpowiadające niemal każdemu.

Inspiracja stylem

Gdy lepiej znasz już swoją grupę docelową to wiesz, na co możesz sobie pozwolić. Aktualnie wydarzenie można zrobić niemal w każdym stylu, jedyną blokadą są środki finansowe i Twoja wyobraźnia. Zainspiruj się wybranym stylem i przenieś go na swoje wydarzenie. Nie przejmuj się, jeśli początkowo będzie się wydawać, że jest to niespójne i mało rokujące przedsięwzięcie. Zrób moodboard lub korzystaj ze stron z inspiracjami, jak np. Pinterest i umieszczaj swoje pomysły w jednym miejscu. Tak uporządkowane koncepcje finalnie złączą się w jedną całość, tworząc wyjątkowe wydarzenie. Laser Tag w stylu Gwiezdnych Wojen, a może impreza w stadninie koni w stylu country?

Kosztorys wydatków

Jak wcześniej zostało wspomniane, najważniejszą kwestią, która decyduje o wielkości i jakości wydarzenia, są środki finansowe. Jeszcze przed rozpoczęciem prac nad eventem, na wstępnym etapie, warto rozrysować sobie mapę finansów, czyli kosztorys. Z pewnością wiesz, jaką kwotą możesz przeznaczyć na organizację przedsięwzięcia, a jej przekroczenie nie będzie mile widziane. W planowaniu wydatków warto zadbać także o margines finansowy, który będzie do dyspozycji w razie niespodzianek na etapie realizacji.

Dedykowane rozrywki

Coraz bardziej popularne stało się organizowanie dedykowanych rozrywek. W przypadku integracji firmowej, można zatrudnić stand-upera, który swój program ułoży specjalnie pod daną grupę. Dobrym pomysłem będzie także zaangażowanie osób trzecich w organizację wydarzenia – zapewni to poczucie misji oraz odpowiedzialności za pomyślny jego przebieg. Być może ktoś z uczestników eventów posiada niezwykłe umiejętności, które można by wykorzystać.

 

Znalezienie pomysłu na event z pewnością nie jest łatwe, jednak z powyższymi punktami powinno być o wiele łatwiejsze. Wszelkie pomysły, kontakty oraz umowy staraj trzymać się w jednym miejscu – dobra organizacja miejsca pracy to dobrze zorganizowane wydarzenie.