Kreatywne stoisko targowe kluczem do zdobycia klientów?

Kreatywne stoisko targowe kluczem do zdobycia klientów?

Targi branżowe są okazją do promowania naszej marki i ukazania jej klientom z innej strony. Właśnie dlatego, ważne jest stworzenie kreatywnego stoiska, które będzie przyciągało wzrok odwiedzających, a także zapadało w ich pamięci.

Przygotowanie stoiska na targi – od czego zacząć?

Planowanie naszego stoiska, należy rozpocząć już na długi czas przed rozpoczęciem targów. Zdecydowanie najprostsza sytuacja jest w momencie, kiedy decydujemy się na wynajęcie zewnętrznej agencji, profesjonalnie przygotowującej aranżacje firm podczas tego typu wydarzeń. Wtedy wystarczy znaleźć odpowiednią i zarezerwować termin, lecz i z tym nie można zwlekać do ostatniej chwili. Jednak jeśli sami chcemy się tym zająć, powinniśmy wyznaczyć zespół, o odpowiednich kompetencjach, już kilka miesięcy przed imprezą, a także zaplanować nasz budżet i cele, od których zależy wiele kwestii. Inaczej do przygotowania stoiska należy podejść, jeśli chcemy nawiązać nowe relacje biznesowe, wypromować markę, czy dotrzeć do konkretnej grupy naszych potencjalnych klientów. Ważne, aby wszystko było spójne z dotychczasowymi działaniami naszej firmy i jej wizerunkiem.

Korzyści płynące z kreatywnego stoiska targowego

Pierwszą korzyścią, niewątpliwie płynącą z posiadania kreatywnego i oryginalnego stoiska jest promocja marki. Jednak trzeba być tutaj bardzo uważnym, ponieważ działa to również w przypadku, kiedy będziemy “zbyt oryginalni” – utrwalimy wtedy wśród naszych klientów negatywny wizerunek firmy. Dlatego warto jest robić wszystko, aby jak najlepiej zostać zapamiętanym. Ciekawa aranżacja może zarówno przyciągnąć szerokie grono nowych klientów, jak i przedstawicieli innych organizacji, chcących nawiązać z nami wszelkiego rodzaju współpracę. Stoisko jest swojego rodzaju wizytówką, za sprawą której możemy pokazać, jak jesteśmy otwarci oraz zaprezentować nowatorskie podejście do wielu kwestii. Jednocześnie kreatywne zaaranżowanie miejsca, w którym wystawiamy się, zagwarantuje nam rozpoznawalność na tle konkurencji.

Jak zostać zauważonym?

W zostaniu zauważonym może pomóc nam kilka podstawowych trików. Dużą rolę odgrywają tutaj światła. Ważne jest, aby odpowiednio pasowały do kolorystyki naszego stoiska, przyciągały wzrok, lecz jednocześnie nie powodowały dyskomfortu wśród odwiedzający. Istotna jest muzyka, która nie będzie przeszkadzać w rozmowach, lecz zbuduje sympatyczny klimat. Duże pole do popisu daje nam wykorzystanie nowoczesnych technologii, które wykorzystam, na przykład, w prezentacji przedmiotów, lecz są też obowiązkowym elementem wystroju. Tutaj warto jest sięgnąć po jak najnowocześniejsze rozwiązania, które zaintrygują naszych odbiorców. Dobrze jest zainwestować pieniądze w nagrody, które wręczymy na przykład każdej osobie, która wstawi zdjęcie przy naszym stoisku do mediów społecznościowych. Oczywiście nie może także zabraknąć przekąsek oraz napojów, którymi poczęstujemy wszystkich naszych gości. Tutaj warto jest eksperymentować, na przykład podać ciasta w ciekawym kształcie czy nietypowo udekorowana kanapki.

 

Kreatywne stoisko targowe bez wątpienia przyciągnie duże grono zainteresowanych osób. Jednocześnie bardzo ważne jest też nasze podejście do osób, odwiedzających nas w trakcie imprezy. Warto jest skorzystać z usług doświadczonych hostess, które pomogą nam zająć się gośćmi.