Jak wykorzystać video marketing podczas promowania eventów?

Jak wykorzystać video marketing podczas promowania eventów?

Wykorzystanie treści wizualnych przy tworzeniu postów w mediach społecznościowych, wpisów na stronach internetowych, czy w newsletterach staje się popularniejsze, ponieważ zdecydowanie łatwiej trafiają one do odbiorców. Coraz częściej grafiki zastępuje się krótkimi filmikami, które cieszą się znacznie większymi zasięgami, a także dużym uznaniem ze strony użytkowników.

Video marketing – na czym polega?

Za pomocą treści wizualnych jest znacznie łatwiej dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Jako odpowiedź na pojawiające się nowe trendy związane z komunikacją z użytkownikami social mediów, powstał właśnie video marketing. Wśród form, które cieszą się największym uznaniem, możemy wyróżnić na przykład firmowe videoblogi, różnego rodzaju instruktarze czy poradniki, a także wykłady online (webinaria) oraz filmiki z wyrażanymi opiniami na różne tematy. Bardzo istotne jest jednak, aby nasze nagrania video zostały zrealizowane w sposób profesjonalny, dlatego potrzebne będzie zainwestowanie odpowiedniej ilości środków. Na samym początku przygody z tym typem marketingu, dobrze będzie wynająć profesjonalną ekipę, która pomoże nam w przygotowaniu efektownych treści. Jest to ważne z tego powodu, że w dzisiejszych czasach odbiorcy “zalewani są” różnego rodzaju materiałami, które często realizowane są w sposób amatorski, przy wykorzystaniu komórek, dlatego istotne jest szybkie przykucie ich uwagi czymś efektownym. Pamiętajmy, że zamieszczone treści są swego rodzaju wizytówką naszej firmy.

Video marketing, a promowanie eventów w Internecie

Video marketing może być świetnym narzędziem do rozpromowania naszego eventu. Dobrze jest stworzyć cykl filmów, w którym pojawią się wszystkie osoby związane z imprezą. Tak samo ważne będzie, aby znalazł się tutaj prezes instytucji organizującej wydarzenie, jak i stażyści czy wolontariusze, którzy będą w różny sposób wspierać przebieg eventu. Jeśli w promocję zaangażowane są osoby znane, jak celebryci czy influencerzy, powinni nagrać zapowiedź, która pojawi się w sieci. Ważne jest, aby wszystkie realizacje video były spójne. Mają one opowiadać jedną historię, nie możemy także zapomnieć o zawarciu w każdym z nagrań hasła, które jest główną myślą całej imprezy. Bardzo istotne jest także użycia hashtagów, które pomogą nam reklamować wydarzenie za pomocą wszelkiego rodzaju kanałów.

Livestreaming podczas eventu?

Bardzo istotne jest także przygotowanie relacji video już z przebiegu całej imprezy. Świetnie mogą się tutaj sprawdzić livestreamingi, czyli transmisje na żywo, za pomocą których, będziemy mogli być w ciągłym kontakcie z naszymi odbiorcami, nieobecnymi na evencie. W przeciwieństwie do większości form, które powinny być realizowane w sposób profesjonalny, do streamowania wystarczy nam smartfon, ponieważ najistotniejsze jest tutaj pokazywanie, na bieżąco, ważnych momentów imprezy. Najlepiej sprawdzą się do tego popularne kanały, takie jak Facebook, Instagram czy YouTube, które udostępniają nam możliwość transmitowania na żywo. Dobrze jest, aby odpowiedzialne za to zadania było kilka osób, ponieważ, rzadko kiedy, tylko jedna będzie w stanie uchwycić wszystkie istotne wydarzenia.

Chociaż video marketing, często będzie wymagał pewnego nakładu funduszy, pozwoli nam dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Bardzo istotna jest jednak forma naszych filmików, w szczególności to, aby odpowiednio były dostosowane do naszej grupy