Świąteczna integracja współpracowników

Świąteczna integracja współpracowników

Atmosfera towarzysząca Świętom Bożego Narodzenia sprzyja zapomnieniu o codziennych, zawodowych problemach i jest idealną okazją do lepszego poznania się poszczególnych osób w firmie. W jaki sposób zorganizować świąteczną integrację współpracowników, aby była ona udana i spodobała się wszystkim jej uczestnikom? Lepiej postawić na tradycyjną, czy też niekonwencjonalną formę wspólnego spotkania?

Świątecznie nie znaczy nudno

Choć tradycyjne biesiadowanie przy stole nadal pozostaje jednym z najbardziej popularnych sposobów świątecznego spotkania, coraz więcej firm stawia na oryginalne, nietypowe propozycje wspólnej integracji. Spośród nich, w ostatnim czasie prym wiodą formy związane ze sportową aktywnością, która stwarza świetne warunki do relaksu i miłego spędzania czasu. Warto zatem wybrać między innymi zorganizowaną integrację pracowników w parku trampolin, zaplanować mikołajkowy bieg lub spacer po najciekawszych, świątecznych atrakcjach w mieście. Ciekawy pomysł stanowi również zdecydowanie się na wycieczkę do escape roomu, pozwalającego nie tylko doskonale się bawić, lecz także poznać się wzajemnie od innej strony, w zupełnie nowych okolicznościach, typowych dla emocjonującego poszukiwania rozwiązań detektywistycznych zagadek. Ponadto, jeśli firmowa integracja może trwać nieco dłużej, dobrze jest wyjechać całą załogą na łono natury, gdy spadnie śnieg, przejechać się kuligiem, czy  też sprawdzić swoje zdolności wokalne podczas wieczoru kolęd przy ognisku.

Integracja od kuchni

Święta Bożego Narodzenia bez wątpienia kojarzą się z mnóstwem pysznego, tradycyjnego jedzenia. Aby podszkolić umiejętności kulinarne i  co najważniejsze stworzyć idealne warunki do radosnej integracji, można zorganizować na terenie firmy lub w wybranej restauracji profesjonalny kurs wspólnego gotowania. To dobra propozycja szczególnie dla przedsiębiorstw, w których pracują osoby w różnym wieku oraz te posiadające własne rodziny. Spotkanie w kuchni z pewnością sprawi olbrzymią radość dorosłym i dzieciom, pozwoli zapomnieć o codziennym stresie, a dodatkowo przyczyni się do wykonania smacznych, wigilijnych dań. W koordynacji całego przedsięwzięcia pomoże wykwalifikowany kucharz, prowadzący na co dzień warsztaty dla małych i dużych łasuchów. W planowanym menu najlepiej umieścić proste w przygotowaniu pierogi i świąteczne smakołyki, takie jak pierniczki i babeczki.

Razem w dobrej sprawie

Nie od dziś wiadomo, że czynnikiem łączącym ludzi jest chęć pomocy innym, zwłaszcza tym, znajdującym się w potrzebie. Myślimy o nich szczególnie w czasie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, starając się dzielić tym, co mamy. Od lat wiele firm efektywnie wciela w życie ideę wolontariatu, łącząc ją z integracją pracowników. Może ona przyjąć bardzo różnorodne formy, między innymi przygotowania paczek z żywnością i różnego rodzaju darami, czy zorganizowania świątecznej loterii, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc wybranej rodzinie. Oprócz tego, trafiony pomysł stanowi zaplanowanie charytatywnego koncertu kolęd lub wspólne tworzenie, a następnie sprzedaż oryginalnych ozdób choinkowych.

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to świetna okazja do integracji współpracowników w każdym przedsiębiorstwie. W zależności od upodobań załogi, możliwości finansowych i czasowych, z pomocą wyspecjalizowanych firm eventowych istnieje szansa wyboru idealnej formy wspólnego świętowania w przyjemnej atmosferze. Warto postawić na integrację w sportowym wydaniu, przyspieszony kurs gotowania, czy łączący pracowników w dobrej sprawie wolontariat.