Plenerowy event ze strefą toaletową

Plenerowy event ze strefą toaletową

W piramidzie Maslowa nie bez przyczyny potrzeby fizjologiczne stanowią fundament. Człowiek nie jest w stanie skupić się na czymkolwiek, a tym bardziej czerpać z tego przyjemności, jeżeli nie zostaną one zaspokojone. Właśnie dlatego, organizując imprezę w plenerze, nie należy zapominać o zapewnieniu gościom dostępu do jedzenia, miejsca na mały odpoczynek, a także możliwości skorzystania z toalety na godnym poziomie.

Liczy się ilość i jakość

Wiele firm wypożyczające przenośne sanitariaty typu toi toi oferuje 1 kabinę na 100 osób. Patrząc czysto teoretycznie, ilość ta powinna jak najbardziej wystarczyć, ale jeżeli chce się mieć pewność, że goście nie będą musieli stać w kolejkach, dobrze jest zdecydować się na stosunek 1/75. Nigdy nie jest pewno to, czy podczas eventu plenerowego grono uczestników nagle znacznie się nie powiększy. Warto także zastanowić się nad rodzajem toalet. Różnią się one wielkością, a co za tym idzie – ekwipunkiem. Jedne z nich mogą zawierać umywalkę wewnątrz i są wykonywane z mniej lub bardziej solidnych materiałów. Wybór zależy od budżetu  jakim dysponuje organizator, rangi imprezy oraz przewidywanych oczekiwań uczestników.

Gdzie je ustawić?

Główną rolę odgrywa umiejscowienie toalet przenośnych w przestrzeni. Na pewno nie mogą one znajdować się w miejscu reprezentatywnym, raczej na uboczu, gdzie nie będą rzucać się tak bardzo w oczy. Jednocześnie trzeba pamiętać, że muszą być ustawione w strategicznej lokalizacji, do której łatwy dostęp będą mieli uczestnicy przebywający na całej wynajętej przez organizatora powierzchni. Przy naprawdę sporych imprezach, lepiej unikać ustawiania wszystkich kabin w jednym rzędzie, a raczej zdecydować się na rozmieszczenie ich w przynajmniej dwóch lub trzech rzędach, oddalonych od siebie o kilka metrów, tworząc tym samym strefę toalet. Duże znaczenie odgrywa też najbliższe otoczenie tego obszaru. Mało kto czuje się komfortowo wchodząc wprost w tłum tuż po załatwieniu potrzeb fizjologicznych, dlatego lepiej jest, gdy toalety są ustawione drzwi w drzwi. Najlepiej postawić na oddzielenie tego niewielkiego terenu od strefy imprezowej.

W czasie eventu

Samo zamówienie przenośnych toalet nie sprawia jeszcze, że ich używanie będzie komfortowe. Ogromne znaczenie ma ich stan higieniczny, który często pod koniec wydarzenia ma prawo budzić niemałe zastrzeżenia. Aby tego uniknąć, wystarczy oddelegować osoby regularnie sprawdzające porządek w kabinach i w miarę możliwości doprowadzające je do czystości. Przy okazji powinny uzupełniać braki w papierze toaletowym, żeby zapewnić podstawową wygodę użytkowania.

Niestety, nie każdy organizator myśli o tym w taki sposób. Zlokalizowany w nieodpowiednim miejscu toi toi, z którego już po kilkudziesięciu minutach wydobywa się trudny do wytrzymania zapach, na pewno nie będzie najlepszym wspomnieniem z udziału w imprezie. Aby każdy z uczestników miał możliwość cieszenia się koncertem, festiwalem lub inną imprezą w plenerze, w pierwszej kolejności musi mieć zapewnioną możliwość zaspokajania podstawowych potrzeb w sposób dyskretny i higieniczny.