Co musisz wiedzieć organizując galę firmową?

Co musisz wiedzieć organizując galę firmową?

Każde istniejące przedsiębiorstwo posiada kilka wyjątkowych dat w trakcie swojej działalności. Nieważne czy jest to rocznica założenia danej spółki, a może osiągnięcie doskonałych wyników – należy odpowiednio uczcić taki moment, aby każdy zaangażowany poczuł się zdeterminowany do dalszego rozwoju zawodowego oraz firmowego.

Kluczowe aspekty w organizacji gali

Podczas takiej gali istotna jest obecność wszystkich członków firmowej społeczności, także tych, kluczowych dla organizacji przedsięwzięcia to znaczy prezesa czy zarządu. Oczywiście, nie może zabraknąć osób, które chcemy tego dnia nagrodzić, dlatego zanim ustalimy datę gali, warto upewnić się, że jest to dzień odpowiadający wszystkim gościom –  nie ma wtedy zaplanowanych urlopów, wyjazdów ani szkoleń. Poza tym, to lokal nadaje charakteru wydarzeniu, jakie organizujemy, więc warto zadbać o jego niepowtarzalny klimat, a także odpowiednią wielkość – duży lokal może okazać się przytłaczający dla 20 osób, a 200 gości na pewno nie zmieści się na małej salce. Kluczową osobistością na evencie jest konferansjer, osoba prowadząca galę, która powinna wykazywać się profesjonalizmem, dobrym kontaktem z publicznością oraz doświadczeniem w prowadzeniu firmowych spotkań. Niewątpliwie, właściwy prowadzący zapewni przybyłym wyjątkową zabawę oraz cudowną atmosferę.

Ważne elementy eventu

Odpowiedni catering to klucz do sukcesu firmowego wydarzenia, więc należy zadbać o stosowną obsługę, sposób podawania potraw, a także czy posiłki będą zasiadane, czy bufetowe. Jeżeli chcemy zorganizować galę o wysokim standardzie, warto zadbać o kilka wyjątkowych pozycji w menu, natomiast nie zależy w tej kwestii szaleć, gdyż może okazać się, że goście nie zjedli żadnego posiłku. Nie zapominajmy także o pracownikach wegetarianach, weganach oraz tych, nietolerujących glutenu – okazuje się, że jest ich więcej niż myślimy. Także scenografia powinna być dopasowana do uroczystego charakteru wydarzenia, a dobra oprawa muzyczna zachęci do wspólnej zabawy. Istotnie należy zastanowić się nad dodatkowymi atrakcjami, jak pokaz sztucznych ogni lub tańca. Wszystko zależy od budżetu, którym dysponujemy.

Udogodnienia dla gości

Na samym końcu, warto zadbać o zakwaterowanie gości, jeżeli gala odbywa się poza granicami danego miasta. W wypadku, gdy lokalizacja nie jest popularną należy także udzielić stosownych instrukcji dojazdu lub taki transport zorganizować. Dzięki temu zaoszczędzimy naszym gościom dodatkowego stresu.

Indywidualne podejście do gali oraz jego oryginalna realizacja z pewnością sprawią, że ten dzień będzie niezapomnianym dla wszystkich zaproszonych. W celu uzyskania takiego efektu, niezwykle pomocne jest zatrudnienie odpowiedniej firmy eventowej, której doświadczenie na rynku oraz zaangażowanie są cenne jeżeli chcemy zorganizować wspaniałe wydarzenie.