Jak zwiększyć świadomość marki podczas eventu?

Jak zwiększyć świadomość marki podczas eventu?

W dzisiejszych czasach problemem nie jest zrobienie szumu – ale właśnie przebicie się przez ten szum. Dlatego marki, aby zwiększyć świadomość podczas eventu, potrzebują do tego odpowiednich narzędzi, dzięki którym będą w stanie osiągnąć założony cel. Co do nich należy? Wymieniamy w poniższym artykule.

Strona internetowa dla eventu

Aby zainteresować odbiorców swoją marką, warto stworzyć osobną stronę internetową dla eventu – powinna być ona zorganizowana nawet kilka miesięcy przed samym wydarzeniem. Dzięki takiej strategii zyskasz większe pole do zorganizowania postów i dyskusji. Istnieje także możliwość stworzenia forum, gdzie zainteresowani mogą się poznać przed udziałem w evencie. W przypadku zdecydowania się na rozwiązanie z wykorzystaniem strony internetowej, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na aspekt wizualny, czyli czcionka, grafika, logo, kolory, która w dużym stopniu oddziałuje na odbiorców.

Newsletter najlepszą formą marketingu

Duża część marketingowców uważa, że wysyłanie bieżących wiadomości o marce przez e-mail, to jedna z najskuteczniejszych metod na bycie w kontakcie z subskrybentami. I słusznie, bo dzięki temu właśnie mogą dowiedzieć się o eventach i różnych wydarzeniach tematycznych związanych z marką, promocjach itp. bez szukania tego na innych stronach – informacja przyjdzie do nich sama.

Forma i treść

Znacie przysłowie, w którym forma stawiana jest nad treścią lub odwrotnie? Udana strategia marketingowa to zrównoważenie tych pozycji – dobrze dobrana forma powinna współgrać z odpowiednią treścią. Prawidłowo dobrany content sprawi, że przekażesz swoim obserwatorom najważniejsze informacje, dzięki którym zostaną z Tobą na dłużej, a woalka w postaci doskonałej formy wzbudzi wrażenie profesjonalizmu marki.

Uwierz w social media

Social media mają wielką moc w dzisiejszych czasach – to główne medium przekazu wśród młodego targetu, w którym siła! Zamieść reklamy na Instagramie, Facebooku, Twitterze itp. informujące o Twoim evencie, a dotrzesz do trzykrotnie większej liczby osób niż w tradycyjny sposób. Ale pamiętaj o jednej zasadzie – bądź konsekwentny. Nic nie boli bardziej niż unfollow spowodowany brakiem nowych postów i zastojem. Dodawaj regularne posty i zachęcaj użytkowników do polubienia Twojej marki.

Małymi krokami do celu, czyli mini-event

Wielkie eventy na skalę światową to Twój cel? Zacznij od małych rzeczy, które przyczynią się do jego osiągnięcia – zorganizuj mini-event, jakim może być np. ścianka wspinaczkowa w pobliskiej galerii albo zaproszenie do degustacji serów – wszystko zależy od tego, czym się zajmujesz i jaką wyobraźnią dysponujesz.

Zwiększenie świadomości marki to cel, który ustala sobie każdy, kto zajmuje się prowadzeniem własnej działalności. Aby go osiągnąć, wystarczy wybrać sobie kilka z powyżej wymienionych wskazówek i wcielić je w życie – zobaczysz, jak szybko pojawią się efekty!