Stoisko targowe – czym do siebie przekonać?

Stoisko targowe – czym do siebie przekonać?

Zdobycie zainteresowania klientów na targach nie jest łatwe, ale przy odrobinie kreatywności można stworzyć na tyle atrakcyjny kącik, że wszyscy przechodzący obok chętnie się przy nim zatrzymają. Co zrobić na stoisku targowym, żeby przekonać do siebie ludzi?

Jak stworzyć ciekawe stoisko targowe?

Zlecając przygotowanie stoiska targowego trzeba dokładnie wiedzieć, jakie wrażenie na uczestnikach targów chce się wywrzeć. Wyglądać poważnie i profesjonalnie czy raczej wypaść jako firma otwarta, przyjaźnie nastawiona i wyluzowana? Stand musi być utrzymany w takim stylu, jaki jest charakterystyczny dla firmy. Chodzi o to, żeby podkreślić swoje najbardziej rozpoznawalne cechy i dać się zapamiętać potencjalnym klientom czy inwestorom.

Kogo chcesz do siebie przekonać?

Wykupując miejsce na targach na pewno masz w głowie jakiś cel – chcesz dotrzeć do konkretnej grupy odbiorców. To właśnie do nich powinno być dostosowane całe stoisko targowe. Chcesz zainteresować swoją ofertą ludzi młodych? Sprawdzą się tutaj konkursy w social mediach z nagrodami, kody QR i wszystko, co kojarzy się z zabawą lub rywalizacją. Szukasz osób zainteresowanych nowinkami technicznymi? Rozważ przeprowadzenie krótkich warsztatów, pokaż, jak działa nowy produkt i co firma ma w planach. Jeśli zależy Ci na poważnym kliencie, który chce pozyskać jak najwięcej informacji, zadbaj o to, by na stoisku było miejsce na spokojną rozmowę z zainteresowanymi.

Stoisko targowe – czym do siebie przekonać?

Jak przygotować stoisko na targi, by wyróżniało się na tle innych? Jest kilka sztuczek, które zawsze się sprawdzają, ale warto omówić je z firmą projektującą Twój stand, bo nie każda z nich będzie pasowała do profilu firmy. Kuszące dla uczestników targów są zawsze konkursy z nagrodami oraz darmowe gadżety. Kawa i przekąski również się sprawdzają, a poza zainteresowaniem wywołują też pozytywne skojarzenia z firmą. Do podejścia do stoiska mogą też zachęcić osoby, które je obsługują – liczy się nastawienie, charyzma, ale i wygląd, a w tym ubiór.

Nietypowe stoisko targowe

Budowa stoiska targowego nigdy nie jest prosta i najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów. Są oni nie tylko obeznani w trendach panujących na targach i mają większe możliwości techniczne, ale i są na tyle kreatywni, żeby Twoją wizję przenieść na rzeczywistość. Fachowy projekt stoiska targowego da Ci szansę na oczarowanie klienta multimediami, ozdobami, interaktywnymi ekranami i wieloma innymi zaskakującymi elementami.

Targi to okazja, by pokazać się z jak najlepszej strony, więc warto zadbać o to, by stand był jak najciekawszy. Stworzenie ciekawego stoiska targowego to duże wyzwanie i najlepiej powierzyć to zadanie osobom, które zajmują się tym od lat oraz są dobre w tym, co robią.