Paintball – impreza integracyjna dla aktywnych

Paintball – impreza integracyjna dla aktywnych

Firmowa integracja nie powinna być nudna i stereotypowa. Szeroka oferta rozrywki proponowanej zorganizowanym grupom sprawia, że z łatwością można odnaleźć event gwarantujący niezapomniane wrażenia. Z całą pewnością jest nim paintball, czyli impreza integracyjna dla aktywnych.  

Dobra zabawa z nutą sportowej rywalizacji

Paintball, kojarzący się przede wszystkim z wojskowymi kombinezonami, maskami i karabinami strzelającymi farbą jest w naszym kraju coraz bardziej popularny. Tego rodzaju forma sportowej aktywności świetnie sprawdza się między innymi jako sposób na zintegrowanie zespołu pracowników, zarówno małych, jak i dużych przedsiębiorstw. Podczas paintballowej rozgrywki każdy uczestnik zyskuje bowiem szansę chwilowego oderwania się od codziennych obowiązków, odstresowania się, a co równie ważne sprawdzenia swoich umiejętności w nietypowych okolicznościach. Na paintballowym polu liczy się wspólna zabawa, podszyta rywalizacją i chęcią wygranej, które stanowią idealne warunki do tego, by drużyna poczuła nowy przypływ energii, a jednocześnie spędziła przyjemnie czas, z dala od czterech ścian biura.

Paintballowa impreza integracyjna

Aby cały zespół dał się porwać w wir sportowych emocji, wystarczy jedynie wybrać najbardziej atrakcyjny scenariusz rozgrywki. Spośród dostępnych opcji sporym powodzeniem cieszy się paintballowa zabawa, której celem jest tak zwana wzajemna eliminacja, czyli pokonanie wszystkich zawodników z drużyny przeciwnej. Ponadto, wiele emocji wzbudza również rozgrywka polegająca na zdobywaniu flagi znajdującej się w bazie konkurentów. W przypadku wspólnej integracji kierownictwa oraz pozostałych członków zespołu, warto na chwilę wciągnąć się w fabułę znaną pod hasłem “ochrona prezydenta”, w czasie której jedna z drużyn ma za zadanie obronić “szefa”, atakowanego przez zawodników-terrorystów.    

W jakim miejscu zorganizować paintball?

Emocjonujący przebieg paintballowej rozgrywki jest uzależniony nie tylko od pozytywnego nastawienia uczestników, lecz także od urozmaiconego terenu bazy. Przed wyborem konkretnej oferty warto dowiedzieć się, czy miejsce gry odznacza się ciekawym położeniem i wieloma przeszkodami. Dzięki obecności naturalnych zasieków, murów, czy opuszczonych budynków zawodnicy z pewnością będą mogli poczuć atmosferę wyjątkowej przygody i wczuć się w rolę prawdziwych komandosów. Istotną kwestią jest również to, czy na terenie bazy, po zakończeniu gry istnieje możliwość zamówienia cateringu lub przygotowania wspólnego ogniska.   

Paintball to doskonały pomysł na firmową integrację pracowników, zwłaszcza dla tych lubiących niecodzienne wyzwania. Podczas gry zawodnicy mogą na chwilę porzucić myśli o zwyczajnych obowiązkach, a zarazem lepiej poznać osoby, z którymi współpracują w zupełnie innym otoczeniu. Odpowiednio zorganizowana, paintballowa rozgrywka bez wątpienia pozwoli dobrze zintegrować zespół i przeżyć masę niezapomnianych wrażeń.