Letnie eventy plenerowe

Letnie eventy plenerowe

Lato to idealny czas na imprezy plenerowe między innymi ze względu na piękną pogodę. W tym okresie chętniej wychodzimy z domu, aby spotkać się z kolegami i koleżankami z pracy, bo przecież cały rok czekaliśmy na to, by wreszcie nie przejmować się śniegiem, deszczem czy znienawidzonym przez wielu przymrozkiem.

Pikniki firmowe

Nic tak nie poprawia humoru jak najprostsze rozwiązania, z których nie korzysta się codziennie. Do nich właśnie zaliczamy pikniki kojarzące się z dzieciństwem. Można sprawić, by ta przyjemna forma odpoczynku została wykorzystana podczas letniego eventu ze współpracownikami. Ten może być reklamą przedsiębiorstwa lub integracją dla pracowników oraz ich rodzin, które mogą uczestniczyć w wydarzeniu. Ważne jest, żeby wybrać przytulne miejsce pikniku, zadbać o doskonałe jedzenie, wygodne siedzenia i muzykę sprzyjającą wesołym nastrojom, które pozwalają zapomnieć o trudach codzienności. Profesjonalne firmy eventowe mają rozmaite pomysły na urozmaicenie spotkania na świeżym powietrzu, dlatego warto zaufać im w kwestii ich organizacji.

Imprezy integracyjne na świeżym powietrzu

GPS challenge, flyboard, geocaching, a może jakieś inne pomysły? Aktywności możliwych do wykonywania na świeżym powietrzu jest niezliczona ilość i każda z nich może stać się jednym z głównych punktów na firmowej imprezie. Trzeba tylko wykazać się kreatywnością, dostosować zabawę do oczekiwań współpracowników i sprawić, by każdy z nich wrócił do domu z uśmiechem na twarzy. Jeszcze lepiej byłoby, jakby taki właśnie event pozwolił poznać się pracownikom z zupełnie innej strony. Sprzyjają temu np. gry miejskie, które poza duchem rywalizacji pomagają wyłonić spośród zaangażowanych w nią osób prawdziwych liderów i ujawnić niezwykłe umiejętności zawodników, które nie sposób przedstawić w dni robocze w biurze.

Wydarzenia sportowe

Chociaż ten punkt jest z poprzednim nieco powiązany, to można zauważyć w nim pewną różnicę. W eventach sportowych może bowiem chodzić nie o integrację pracowników, a o aktywizowanie mieszkańców miasta czy przyświecającą im zbiórkę na konkretny cel. Ponadto mogą polegać na zaprezentowaniu umiejętności zawodowców z danej dyscypliny, pozwolić pozostałym uczestnikom zmierzyć się z nimi lub po prostu zapewniać rozrywkę amatorom. Organizacja takiego wydarzenia jest skomplikowanym przedsięwzięciem wymagającym np. wyłączenia części miasta z ruchu drogowego w przypadku biegów czy też wynajęcia sprzętu i powierzchni. Bezpieczniej więc będzie wymyślić formę eventu i zlecić jego realizację agencji specjalizującej się w tego rodzaju usługach, która z pewnością zadba o każdy szczegół wydarzenia i podpowie jakie będą najlepsze rozwiązania wielu kwestii.

Nietypowi goście

Niezależnie od formy wydarzenia jego ranga podnosi się zawsze wtedy, gdy biorą w nim udział lubiane i szanowane osobistości. Celebryci chętnie angażują się w uczestnictwo w eventach, jednak dotarcie do nich nie zawsze jest łatwe. Nawet jeśli uda się skontaktować z managerem gwiazdy, to pozostaje jeszcze przekonać go dlaczego to właśnie jego klient powinien wziąć udział akurat w tym evencie i oczywiście wynegocjować cenę odpowiadającą obu stronom. Takie rozmowy muszą przeprowadzać osoby obeznane w branży, które charakteryzują się pewnością siebie – naprawdę warto o tym pamiętać.

Dodatkowe atrakcje

Pierwszą z kwestii dodatkowych, ale również wartych przemyślenia, jest ta dotycząca jedzenia. W zależności od tematyki i czasu trwania eventów strefy gastronomiczne mogą być mniej lub mocniej rozbudowane. Sfinansować je może sam organizator, gwarantując tym samym bezpłatne przekąski swoim gościom albo jedynie umożliwić uczestnictwo zainteresowanym, którzy za określoną opłatą będą sprzedawać swoje specjały głodnym gościom.

Kolejnym zagadnieniem są takie elementy dodatkowe, które uatrakcyjniają event. Dobrym rozwiązaniem będą popularne ścianki, które umożliwią wykonywanie fotografii na odpowiednim tle czy specjalne budki pozwalające zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z wydarzenia. Niezłym pomysłem będzie też wynajęcie atrakcji elektronicznych lub nieco bardziej ekstremalnych, jak np. nietypowa ścianka wspinaczkowa czy różnego rodzaju symulatory. Wszystko zależy od kreatywności i oczywiście budżetu, który został przewidziany na organizację wydarzenia.

Eventy na świeżym powietrzu mogą ociekać atrakcjami lub skupiać się na minimalizmie, który w zderzeniu z biurową rzeczywistością zostanie docenionym przez pracowników inicjatywą na spędzenie czasu wolnego. Jak zwykle najważniejszą kwestią jest pomysł i umiejętności organizacyjne inicjatorów. Te osoby w razie jakichkolwiek problemów lub wątpliwości mogą polegać na wiedzy profesjonalistów z branży eventowej, do czego bardzo zachęcamy! 🙂