Integracja z adrenaliną, czyli event na poligonie

Integracja z adrenaliną, czyli event na poligonie

Jednym z najważniejszych czynników angażujących pracowników w życie firmy, obok zarobków i satysfakcji, jest atmosfera w pracy. W momencie, gdy współpracownicy tworzą zgrany team i darzą się sympatią, skutki tego widoczne są w wynikach organizacji.

Interesującym pomysłem na integrację jest przygotowanie wyjazdu poza mury firmy. Pozwala to na pozbycie się stresu i presji związanej z przebywaniem w pracy, daje możliwość alternatywnego spojrzenia pracodawcy na swój zespół, a także na mniej zobowiązujący charakter stosunków. Warto pomóc swoim pracownikom stworzyć zgrany team przy użyciu nieco bardziej ekstremalnych metod i zapoznać się z ofertą integracji na poligonie. Taki wyjazd może obejmować zadania survivalowe, wojskowe symulacje, grę w paintball oraz wiele innych ciekawych rozwiązań. Taka metoda integracji dostarcza wielu emocji, gwarantuje świetną zabawę i zapewnia bezpieczną dawkę adrenaliny.

Integracja na poligonie to zwykle strategiczna gra zespołowa, która symuluje walkę, dzięki czemu zawodnicy rozwijają myślenie strategiczne, integrują się, rozładowują napięcie i stres. Taki wyjazd doskonale sprawdzi się w młodych, energicznych zespołach, które cenią sobie aktywny wypoczynek oraz lubią zdrową rywalizację. Przed przygotowaniem takiej imprezy integracyjnej warto zapytać pracowników o ich zdanie i preferencje, ponieważ tylko to zapewni efektywność takiej zabawy. Zasady gier nie różnią się w znaczącym stopniu od kluczowych czynników funkcjonujących w większości przedsiębiorstw. Liczy się umiejętność szybkiego podejmowania decyzji, strategia oraz podział ról w zespole.

Taki event pozwala zidentyfikować pracownikom ich mocniejsze i słabsze strony oraz poznać zachowania współpracowników w niestandardowych sytuacjach. To również doskonała okazja do nawiązania dialogu na tematy niezwiązane z pracą oraz do zdobycia bliższych kontaktów. Wyjazd na poligon stanowi nie tylko dobrą zabawę, ale także wpływa na osobisty rozwój pracowników i pozwala osiągać biznesowe korzyści: poprawę efektywności działania, lepszą współpracę, lepszą komunikację czy skuteczną pracę w zespole. Poprzez wzajemne poznawanie się współpracownicy doskonalą wszelkie umiejętność rozwiązywania konfliktów oraz lepiej identyfikują się ze swoimi rolami grupowymi. Ponadto pracodawca zyskuje pełny obraz współpracy zespołu, obserwuje pracowników i wyciąga wnioski. Ekstremalne warunki gry dodatkowo zbliżają, wymuszają poczucie odpowiedzialności za całą drużynę oraz wymagają większego zaufania do partnerów.

Imprezy integracyjne są skuteczną metodą na poprawę efektywności firmy. Zabawa w nietypowych warunkach zapewnia większą satysfakcję i liczniejsze korzyści biznesowe niż klasyczne metody. Pozwala oderwać się na chwilę od codziennych obowiązków i podnieść poziom motywacji oraz satysfakcji z wykonywanej w przyszłości pracy.