Event w świątecznym klimacie

Event w świątecznym klimacie

Nie wszystkie firmy stawiają na częste eventy integracyjne, ale w okresie świąt Bożego Narodzenia prawie każda się na nie decyduje. Pracownicy prawdopodobnie spodziewają się, że również w tym roku szef przygotuje dla nich coś miłego z tej okazji, warto więc postarać się by spotkanie było wyjątkowe i pozostawiło miłe wspomnienia.

Efekty świątecznej atmosfery

Skąd popularność tak zwanych firmowych wigilii? Zasługę można przypisać temu, że jak przy żadnej innej okazji można wtedy spędzić czas w prawdziwie przyjemnej, rodzinnej atmosferze. Współpracownicy na ten jeden dzień stają się dla siebie milsi i bardziej wyrozumiali, mogą zbliżyć się do siebie oraz zacieśnić więzy. Co więcej udany event integracyjny będzie bardzo motywującą nagrodą za cały rok intensywnej, wspólnej pracy.

Kwestia zaproszeń

Firmy mają różne zdania odnośnie tego, czy obecność na bożonarodzeniowym spotkaniu powinna być obowiązkowa, ale na pewno każdy pracownik musi otrzymać na nią zaproszenie. Dotyczy to również osób zatrudnionych tylko na część etatu oraz tych, którzy przebywają na urlopach zdrowotnych lub wychowawczych, ponieważ oni także powinni czuć się docenieni. Pomyśleć można również o wprowadzeniu na listę gości partnerów oraz dzieci personelu – z pewnością będzie klimatycznie i wesoło, w tym przypadku jednak nieuniknione jest przeznaczenie większego budżetu

Pomysły na atrakcje

Liczne grono osób decyduje się, by zgodnie z tradycją w siedzibie przedsiębiorstwa lub pobliskiej restauracji zorganizować uroczystą kolację, połączoną z wręczaniem drobnych upominków. Nie znaczy to jednak, że każdy event świąteczny musi wyglądać identycznie! Coraz popularniejsze stają się chociażby Christmas Party, czyli imprezy taneczne przy dźwiękach przebojów i to nie tylko takich jak “Last Christmas”. Warto zadbać również o miłe niespodzianki, na przykład wizytę Świętego Mikołaja, czy wspólne ubieranie choinki. Dzięki temu aura będzie mniej formalna, a goście poczują się swobodniej w swoim towarzystwie.

Siła tkwi w szczegółach

Wydawać by się mogło, że największą uwagę gości przykuwają atrakcje najbardziej rzucające się w oczy. Owszem, ma to spore znaczenie, jednak tym co w szczególny sposób powoduje zachwyt są detale, czyli tak naprawdę to, co początkowo dla oka niewidoczne. Dopieszczenie najmniejszych elementów dekoracji, takich jak ozdoby na sztućce, małe świeczniki, kreatywnie udekorowane korzenne pierniczki czy bukiety kwiatów elegancko przyprószone sztucznym śniegiem tworzy przytulny, domowy klimat, a to zdecydowanie od razu kojarzy się z Gwiazdką.

Ten wyjątkowy, świąteczny nastrój warto wykorzystać, by polepszyć komunikację w pracy i sprawić, że nawet duża firma, w której nie da się utrzymać bliskich relacji między współpracownikami, stanie się bardziej “rodzinna”. Integracja podczas dobrze przygotowanego eventu z pewnością na długo pozostanie w pamięci i przyniesie pozytywne efekty.