Dronowa rewolucja na eventach

Dronowa rewolucja na eventach

Dronowa rewolucja opanowała już cały świat. Bezzałogowe statki coraz częściej wykorzystywane są w prowadzonych przez firmy działaniach marketingowych, mających na celu promowanie marki. Pozwalają nadzorować wydarzenia i eventy z dokładnością, której nie byłby w stanie zapewnić nawet najlepszej jakości statyczny sprzęt filmujący. Jakie jeszcze zalety posiadają drony i do czego najczęściej są używane?

Akcje marketingowe

Największym zainteresowaniem cieszy się wykorzystanie dronów do akcji marketingowych. Bezzałogowe statki wykorzystywane są już podczas eventów do prezentacji nowości technologicznych wchodzących na rynek. Zastosowała je już m.in. firma Samsung do wielowymiarowej prezentacji najnowszego modelu laptopa oraz producent samochodów osobowych marki Audi. Coraz popularniejsze staje się także wykonywanie sesji ślubnych za pomocą tych urządzeń. Drony filmujące z powietrza pozwalają ująć uroczystość z zupełnie innej perspektywy, zapewniając niepowtarzalność kadrów i świadcząc o ich wyjątkowości.

Filmowanie zawodów sportowych i eventów

Platformy latające znalazły swoje szerokie zastosowanie w rejestrowaniu wydarzeń sportowych z lotu ptaka. Dzięki nowoczesnej technologii możliwe jest uchwycenie obrazu w rozdzielczości full HD oraz 4K. Bez znaczenia stał się rodzaj monitorowanej dyscypliny, często potrzebni są tylko wysoko wyspecjalizowani i precyzyjni operatorzy, którzy nadążą za szybko poruszającymi się obiektami. Z technologii dronów korzystano już podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Brazylii, a także w trakcie trwania Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

Bezpieczeństwo na imprezach masowych

Poza działaniami promującymi markę, bezzałogowe statki wykorzystywane są coraz częściej do zapewnienia bezpieczeństwa na imprezach masowych. Zaopatrzone w kamery monitorujące stanowią doskonałe źródło informacji na temat ich przebiegu i możliwych do wychwycenia zagrożeń. Pozwalają na zarejestrowanie wydarzeń i zachowań, których nie są w stanie dostrzec ludzie.

Bezzałogowy transport ładunku

Z funkcji transportowej planuje skorzystać firma Amazon, która przy pomocy specjalnie stworzonego systemu zamierza skrócić czas dostarczania przesyłek do klientów. Podobnych przykładów jest więcej, jednak są one wykorzystywane na mniejszą skalę. W trakcie sezonu letniego Sprite wykorzystuje drony do dostarczania zimnych puszek z napojem osobom wypoczywającym na plaży. Nie jest to jednak proste, ponieważ barierę stanowią przepisy prawne, zabraniające często korzystania z przestrzeni powietrznej podmiotom gospodarczym lub jednostkom prywatnym w celach komercyjnych bez odpowiednich pozwoleń i kwalifikacji. Sytuacja ta musi zostać uregulowana prawnie.

Nie ulega wątpliwości, że drony będą stanowiły przyszłość światowej przestrzeni lotniczej. Ich zastosowanie wzrasta, wykorzystywane są w wielu dziedzinach, od akcji marketingowych, aż po sportowe i kulturalne eventy, stając się doskonałym rejestratorem przebiegu tych wydarzeń. Być może za parę lat posiadanie drona stanie się tak popularne jak kupienie nowego modelu smartfona. Nie ulega wątpliwości, że z biegiem czasu ich technologia będzie jeszcze bardziej rozwijana, tak by w jeszcze lepszy sposób służyć ludziom.