4 atrakcje na bal karnawałowy dla korporacji

4 atrakcje na bal karnawałowy dla korporacji

Karnawał to szczęśliwy czas wielu imprez oraz świętowania nowego roku. Warto zorganizować bal karnawałowy dla korporacji, aby dać pracownikom możliwość integracji oraz wspólnego odetchnięcia od pracy. Możliwości jednak jest mnóstwo, dlatego jakie atrakcje zapewnić na balu karnawałowym, tak by trafić w gust każdego?

Bal maskowy rodem z Wenecji

Bal maskowy, podczas którego każdy może być nieco tajemniczym, to zawsze dobry pomysł mający w sobie nutkę adrenaliny. Daje to możliwość pokazania się w innym świetle, dając przy okazji ogromną dawkę śmiechu. Warto wykorzystać zasadę bali maskowych z Wenecji, gdzie odkrywanie masek uczestników imprezy bez ich zgody, jest całkowicie zakazane. W tym przypadku można stworzyć konkurs, który będzie polegał na nagrodzeniu osoby z najbardziej fantazyjnym przebraniem, tak aby zachęcić każdego do wyszukania najpiękniej wyglądającego zakrycia twarzy.

Impreza tematyczna

Jeżeli jednak nie chcemy decydować się na “ukrywanie tożsamości”, warto przemyśleć możliwość stworzenia imprezy tematycznej. Jednym z najlepszych pomysłów będą lata 20te, które charakteryzują się mnogością cekinów oraz piór. Jeżeli jednak chcemy postawić na humor – warto przemyśleć tematykę mody z 2000 roku. Obszerne jeansy do obcasów z czubkami, obcisłe topy, niebieskie cienie do oczu, czy loki ściągnięte bezpośrednio z lokówki – efekty mogą być komiczne. Warto odtworzyć ikoniczne stroje znanej wszystkim Britney Spears oraz Justina Timberlake’a. Świetną propozycją będzie również impreza, w której goście będą przebierać się za ulubione postacie z filmów. Daje to niesamowite pole do popisu w dekorowaniu sali.

Koncert lokalnej kapeli

Muzyka na żywo to zawsze świetny pomysł, aby zintegrować pracowników oraz rozkręcić imprezę. Wcale też nie musi kojarzyć się to z ogromnym wydatkiem. Jeżeli wśród pracowników jest ktoś, kto dobrze śpiewa, gra na instrumencie bądź posiada swój własny zespół, wówcza można to świetnie wykorzystać. Zorganizowanie tak zwanego jam session, gdzie każdy na scenie będzie mógł spróbować własnych sił w grze na gitarze, czy śpiewaniu, to fantastyczne rozwiązanie, aby spędzać imprezę w nieco artystyczny sposób.

Fotobudka

Co może być lepsze od wspaniałej pamiątki z imprezy, jaką jest zabawne zdjęcie, zrobione w budce, w śmiesznych przebraniach wraz z ulubionymi współpracownikami? Wypożyczenie fotobudki na imprezę, to świetny sposób na zapewnienie rozrywki każdemu. Może ona posiadać różne filtry; czarno-białe, wysoki kontrast czy zmianę tła. Dzięki temu stworzymy pamiątkową fotografię na tle Wielkiego Kanionu, stacji kosmicznej NASA czy buddyjskiej świątyni.

Dobre nastroje oraz przyjacielskie relacje pracowników, to jedne z najważniejszych czynników, które przekładają się na wysokie efekty oraz udaną pracę. Zorganizowanie balu karnawałowego w korporacji, to nie tylko sposób na imprezę, ale również podniesienie motywacji każdego członka ekipy. Przygotowanie takiego wydarzenia wcale nie musi być pracochłonne. Łatwo można rozdzielić zadania wśród pracowników, a także wynająć agencję eventową, która posiada ogromne doświadczenie i zna się na zaskakiwaniu nawet najmniej imprezowych ludzi.