Jak zorganizować zlot food trucków?

Jak zorganizować zlot food trucków?

Knajpki na kółkach cieszą się rosnącą popularnością, dlatego pojawia się coraz więcej eventów, na których food trucki są obecne. Oprócz tego w wielu miastach odbywają się zloty poświęcone jedynie jedzeniu na kółkach. Jeżeli Ty także marzysz o zorganizowaniu zlotu  food trucków, koniecznie sprawdź co zrobić, aby wydarzenie cieszyło się uznaniem odwiedzających.

Jak zorganizować zlot food trucków?

W zależności od uczestników wydarzenia, należy zastanowić się w pierwszej kolejności nad miejscem eventu. Food trucki potrzebują dostępu do prądu i wody, zatem warto wybrać obiekt, na którym dostępne są podstawowe media. Ponadto należy przemyśleć wielkość powierzchni. Na zlocie food trucków oprócz samych samochodów serwujących jedzenie powinny pojawić się także inne elementy jak choćby tak zwana food zone, czyli przestrzeń ze stolikami i krzesełkami dla klientów, umożliwiająca skonsumowanie zakupionego posiłku. Gdzie szukać takiego placu? Najlepiej w centrum miasta, może to być plac miejski, park lub obszar wokół stadionu sportowego. Taka lokalizacja sprawia, że nawet przypadkowi przechodnie zajrzą na Twoje wydarzenie, ponieważ food trucki będą trudne do przeoczenia. Poza odpowiednim miejscem, trzeba wyznaczyć dogodną datę imprezy, powinien to być dzień wolny od pracy lub cały weekend, dzięki temu zyskuje się pewność, że pojawią się rodziny z dziećmi. Zlot food trucków może, a nawet powinien trwać dwa dni, wówczas więcej osób będzie miało możliwość dotarcia na organizowane wydarzenie. Na etapie planowania eventu warto zastanowić się nad motywem przewodnim np. raj dla smakoszy wege, po wyborze tematu można ustalić z właścicielami knajpek na kółkach, że każdy z nich przygotuje jakąś pozycję wegańską w swoim menu, specjalnie na potrzeby festiwalu. Charakter imprezy może być dowolny, zależy jedynie od kreatywności i preferencji szefów kuchni food trucków.

Dobre jedzenie i świetna zabawa

Chcąc jeszcze lepiej wypromować swoje wydarzenie i urozmaicić je, warto przemyśleć połączenie zlotu food trucków z koncertem lub występem gwiazdy show biznesu. Przy takiej syntezie zyskuje się prawdopodobieństwo większego zainteresowania konsumentów, jedni przyjdą specjalnie, aby zjeść coś dobrego, inni na występ ulubionego celebryty, a przy okazji odwiedzą jedną z knajp na kółkach. Muzyka to nie jedyny pomysł na dodatkowe atrakcje podczas eventu, można postawić również na konkursy, gry miejskie czy zawody sportowe. Dodatkowo należy pamiętać, że większość odwiedzających stanowią rodziny z dziećmi, które chcą zapewnić nieco weekendowej rozrywki swoim pociechom, dlatego niezbędnym elementem na zlocie food trucków są zabawy i kącik dla najmłodszych. Może być zorganizowany standardowo jako mały plac zabaw lub ciekawiej np. poprzez obecność animatora. Miejsca, które spełniają wiele funkcji i biorą pod uwagę wszystkich uczestników, cieszą się zawsze dużą popularnością i uznaniem, a jak wiadomo kluczowa jest atmosfera. Event z food truckami to także wspaniała okazja do promocji ich właścicieli. Dzięki takiemu wydarzeniu mogą zyskać zainteresowanie nowych klientów, dlatego warto postawić na specjalnie przygotowane menu, promocje czy darmowe próbki. Natomiast w gestii organizatorów leży, aby zaprosić do współpracy barowozy o zróżnicowanym menu. Niech będą to zarówno polskie propozycje, jak i kuchnia chińska, wietnamska, amerykańska czy hiszpańska. Obecność tak dużego wyboru również zadziała na korzyść całego zlotu food trucków.

Zloty food trucków

Imprezy z udziałem food trucków odbywają się w całej Europie. W Polsce obecnych jest kilka cyklicznych zlotów, które mają miejsce między innymi w Krakowie, Nowym Targu, Poznaniu, Koszalinie, Inowrocławiu, Łodzi czy Lublinie. Największy zlot food trucków ma miejsce na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wszystkie eventy cieszą się dużą ilością odwiedzających.

Zlot food trucków to doskonała propozycja dla wszystkich fanów dobrego jedzenia, dzięki ogromnej różnorodności każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo, takie wydarzenie to wspaniały pomysł na spędzenie czasu z rodziną w weekend na świeżym powietrzu. Dla organizatorów stanowi to świetną formę promocji, a dla właścicieli food trucków okazję do pozyskania nowych klientów. Jedno wydarzenie, a tak wiele możliwości.