Dzień Dziecka – kompleksowa organizacja wydarzenia

Dzień Dziecka –  kompleksowa organizacja wydarzenia

Dzień Dziecka jest dla brzdący niezwykle ważnym świętem, nierzadko równie ważnym co urodziny. Warto zorganizować z tej okazji coś, czego nigdy nie zapomną i co zbliży ich do rodziców. Nie muszą być to rzeczy materialne, wspólne spędzenie czasu to najlepsze, co można im podarować. Tylko jak zorganizować Dzień Dziecka i jaki event będzie odpowiedni?

Na jakie atrakcje podczas Dnia Dziecka postawić?

Atrakcje, które można przygotować na event Dnia Dziecka zależą od wieku dzieci, do których skierowana jest impreza. Warto podzielić teren imprezy na część dla dzieci starszych oraz tych młodszych. Dla maluchów warto postawić na dużą ilość animatorów, którzy przebrani będą za wróżki, clowny czy postacie z bajek. Klasyczne malowanie buziek, wspólne śpiewanie i tańczenie zainteresuje najmłodszych. Także baseny z kolorowymi piłeczkami, małe zjeżdżalnie oraz warsztaty z tworzenia wspaniałych akcesoriów będą strzałem w dziesiątkę. Dla dzieci starszych warto zorganizować wszelkiego rodzaju trampoliny-bungee, tory przeszkód, duże dmuchane zjeżdżalnie, gry wirtualnej rzeczywistości, a nawet koncert gwiazdy, czy spotkania ze znanymi twórcami internetowymi. Niezależnie od wieku, warto także zorganizować dużą liczbę konkursów, ponieważ dzieci uwielbiają rywalizację, w której mogą zgarnąć ciekawe nagrody i pochwalić się znajomym.

Jakie miejsce do organizacji Dnia Dziecka wybrać?

W wyborze miejsca do organizacji Dnia Dziecka najważniejsze jest kierowanie się bezpieczeństwem maluchów oraz łatwym dojazdem na teren imprezy. Miejsce powinno być duże, najlepiej aby impreza odbywała się w parku bądź na łące. Istotne jest jednak sprawdzenie wszelkich dziur, które mogą być dla brzdąców bardzo niebezpieczne. Decydując się na lokalizację blisko zbiornika wodnego, ważne jest ograniczenie dostępu do niego. Organizując imprezę na niewielką ilość uczestników, można wynająć halę sportową, gdzie nie trzeba się martwić warunkami pogodowymi, jednak w dużym stopniu ogranicza to możliwości atrakcji. Aby nie było nudno, można zdecydować się także na wynajem terenu muzeum np. fortów bądź stadniny koni.

 Jak się przygotować do Dnia Dziecka?

Ozdabianie miejsca imprezy zależy tak naprawdę od tego, czy impreza będzie tematyczna. Wybierać można spośród wielu kategorii, jednak najlepszy jest motyw bajkowy. Księżniczki, zwierzęta, superbohaterowie – możliwości jest ogrom. Ważne jest jednak, aby wszelkie ozdoby były bezpieczne. Trzeba zawieszać je odpowiednio wysoko bądź w takich miejscach, gdzie biegające dzieci ich nie zniszczą. Równie ważnym aspektem organizacyjnym jest dobór odpowiedniego jedzenia na terenie imprezy. Można zdecydować się na współpracę z food truckami bądź serwować jedynie małe przystawki. Wybierając jednak tradycyjne posiłki, warto przemyśleć zapotrzebowanie na produkty wegetariańskie, wegańskie, bezglutenowe oraz na oznaczanie wszelkich alergenów. Istotne jest także, aby dania były lekkie i dostosowane wielkością do dziecięcych brzuszków, a także do ich rodziców. Na miejscu nie może zabraknąć także takich przekąsek jak popcorn, kukurydza, lody czy wata cukrowa.

Niewiele potrzeba dzieciom, aby były zadowolone. Kiedy ktoś zapyta je co najbardziej chciałyby na Dzień Dziecka, najczęściej opowiadają o rzeczach, które chciałyby robić z którymś z rodziców bądź dziadkami, a także z rówieśnikami. Wystarczy spojrzeć na świat oczami dziecka, aby zorganizować wysokiej jakości imprezę na Dzień Dziecka.